ATARI 576 NUC+

Po dvoch mesiacoch čakania som sa dočkal svojho najmenšieho ATARI 8 bit počítačového kolnu na báze pôvodných čipov ( aspoň z väčšej miery 🙂 )

Atari NUC 576+ vytvoril Michael St. Pierre ktorý to bral ako výzvu, viac o tomto projekte sa dočítate na jeho stránke alebo Atari fórach, ale zhrňme si to .NUC je plne kompatibilné ATARI na báze ATARI XEGS s rozšírenou pamäťou na 576 kB čo jasne naznačuje význam časti mena . Ďalšou vychytávkou je 64kB ROM s prepínateľnými bankami. Z dôvodu úspory miesta je využitie TK-II z projektu 1088XEL pre použitie PS2 klávesnice rozumným krokom. Zároveň pre nedostatok SIO konektorov na trhu je SIO port vyvedený v prevedení DSUB, čiže ak plánujete využívať SIO musíte si zakúpiť alebo postaviť redukciu. Viac tu.

K dokonalosti tohto krásneho malého ATARI to dotiahli integráciou FUJINet 1.5 v špeciálnom prevedení pre tento počítač . V príprave je upgrade ktorý dokonca umožní využívanie pôvodných Cartridge ATARI a iných výrobcov pre 8bit ATARI.

Projekt je verejne dostupný pokiaľ však nefandíte zháňaniu čipov či pájkovaniu môžete si tento skvelý kúsok hardware zakúpiť na stránke licencovaného predajcu brewingacademy .

Prípadne krabičky si môžete vytlačiť podľa STL na 3D tlačiarni.

-EXPI-

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *