Pocket GO ďalší level Bittboy

Ako som vám prednedávnom sľúbil, že prinesiem info aj o Pocket-GO konzole keď mi dorazí 🙂

Mesiac sa stretol s mesiacom a aliexpress nesklamal konzola dorazila 🙂 Už na prvý pocit je to trošku viac ako Bittboy, hoc formát je skôr podobný Gameboy advance ale nič to, každému podľa gusta 🙂 .

Cena 38 EUR je viac ako zaujímavá, za túto cenu dostanete v balení konzolu, 32GB MicroSD kartu, 4 vymeniteľné tlačidlá A,B,X,Y, nabíjací MicroUSB kábel a USB čítačka MicroSD kariet .

Samotná konzola je postavená na procesore Allwinner F1C100s s 32MB Ram čo je to isté riešenie ako pri Bittboy 🙂 . Samotný display je 2,4″ čiže identický s Bittboy . Okrem kozmetickej zmeny z portrét módu na landscape konzole je tu ešte zmena vo forme vstavanej batérie 1000mAh ktorú je možné vymeniť len rozobratím konzole, v hornej časti konzole je okrem audio jack portu pre slúchadlá aj port pre video výstup na televíziu … Vymeniteľné tlačidlá sú kozmetickou úpravou vhodnou hlavne pre hráčov ktorý sú zvyknutý na XBOX ovládače kde každé funkčné tlačidlo má inú farbu . Pribudli však tlačidlá R a L v horných rohoch konzole .

Hlavnou zmenou je však nový firmware ktorý okrem už štandardných konzol NAME, GBA, GB, GBC, SEGA, PS1 dodal konzole do vienka aj podporu ATARI 2600 a ATARI LINX čo je najväčšou devízou tohoto zariadenia pre nás ATARI fanúšikov .

K samotným emulátorom ktoré sú veľmi dobre optimalizované pre tento konkrétny hardware nie je čo dodať a 32GB dodávaná SDkarta poskytuje dostatok miesta pre image všetkých vašich hier. Ak sa spoliehate, že táto konzola bude plne emulovať vaše obľúbené playstation koli hrám ako napr. CrashBandicoot musím vás sklamať emulácia PS1 je dosť náročná na tento procesor a tak trošku dochádza k lagovaniu obrazu aj zvuku a to aj napriek tomu že konzola si upravuje framovanie na len 15fps pri emulácii PS1 … Emulácii GB a NAME a podobne nie je čo vytknúť tak ako aj ATARI emulácia beží bez akýchkoľvek problémov.

Obe konzole Bittboy ako aj PocketGO sú úžasným počinom pre voľné chvýle a hlavne do vrecka či už na cesty alebo do čakárne u lekára (záleží na veku užívateľa 🙂 ) prípadne len tak pre zaspomínanie si na tituly ktoré sme hrávali v minulosti ….

Mňa osobne najviac potešil PocketGO kôli emulácii Atari LINX kde si moje tituly môžem užívať bez toho aby som „likvidoval“ svoj drahocenný ATARI LINX originál a nemusím ani riešiť custom firmware …

link : Pocket GO na Ali

-Expi-

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *