Emulácia novinky – nové PI nový magazín

Ahojte,

takto som si zaobstaral nové R PI 3 model B+ . Novinka má výkonejší procesor 64bit 4 jadro na 1,4GHz, ako aj nový wireless module s ac wifi a BT4.2, rýchlejší Ethernet ako aj PoE 🙂 . Viem nie je to úplne téma ATARI ale keďže sa posledné mesiace intenzívne venujem emulácii ATARI na PI počítačoch tak to sem hádžem . Keď otestujem nové píčka s mojimi konfiguráciami pre ATARI emuláciu dám vám vedieť či to pomohlo a či to má nejaký význam.

Určite pre emuláciu 8bitov vám je to zbytočné keďže emulácia 8bitov či Atari či ZXspectrum či C64 beží veselo aj na RPI Zero čo vás bude stáť do 10 EUR. Pevne verím, že to však zrýchli emuláciu ST ako aj Falcona ktorá je trošku spomalená 🙂

No k novému magazínu Raspi dodám len toľko, nie je všetkým dňom koniec priatelia !!! Do popredia sa dostáva aj tu emulácia retro počítačov takže možno aj vďaka týmto úžasným minipočítačom sa aj ľudia v dnešnej dobe dozvedia viac o 8bitoch a možno im prídu na chuť . Prikladám link a prajem príjemné čítanie .

https://www.raspberrypi.org/magpi/issues/67/

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. mikro píše:

  Mimochodom, predstava, ze na emulaciu Atari XE/XL, C64 ci dokonca VCS 2600 staci kde jaka sunka je rozsireny omyl. Ano, na _nepresnu_ emulaciu, ktora vyhovuje 90% pripadom je to v pohode. Ale akonahle chces mat emulator, ktory emuluju danu masinu kompetne (na cyklus presne), tak hw naroky su radovo (!) vyssie. Typicky priklad je Atari800 emulator, kazdy si mysli, ze ak to bezi aj na 66 MHz Falcone, tak to musi byt nenarocny emulator, ale pravda je taka, ze je to aj velmi nepresny emulator. Altirra emuluje kazdu jednu hovadinu z ANTICu, GTIA a CPU a ma naozaj ovela, ovela vyssie naroky na hw.

  • Expi píše:

   Ano tak to je, na hry 8bit ti staci zero RPI ale keď chces plnu emulaciu aj RPI3 sa zapoti 🙂 ale teraz testujem novu verziu a okrem toho ze kuri ako besna vyzera ze sa nenamaha 🙂

 2. Elko píše:

  Zaujímavý článok.Tak určite si jeden nový RPi zoženiem.Možno ako náhradu PC čisto na net.Nehučí to a môže to ísť nonstop. Mikro podľa toho na čo chceš to používať. Ak len na hry tak asi stačí. No na demá a kodenie, hudbu s potrebou 99% rovnakosti HW tak nie… Inak ja som poslal email dávnejšie či by sa Altirra nedala portnúť aj na ARM.Autor mi hneď napísal že zabudni, že je kód viazaný na Windows ale dajme tomu teoreticky aj keby použil iné vývojové prostredie že by to potrebovalo min. taký octacore a viac 2ghz ARM.Ale že by to bolo také písanie emulátora nanovo…Na Falcone by bola náhodou pecka mať emulátor :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *