Novinky od tvorcov retro konzol

Dnes by som vám rád predstavil dve novinky ktoré sa ku mne dostali z oblasti retro-konzol . Už notoricky sú známe napodobeniny ATARI 2600 alebo tiež VCS v poslednej edícii Atari Flashback 8(AT Games), toto je štandard ktorý každý fanúšik starých konzol pozná . Dnes sa ku mne dostali konzoly zo sveta „atari“ od producenta BLAZE. Všetky tu spomenuté konzoly si môžete zakúpiť na Alze .

Prvou konzolou je ručná konzola ATARI Retro TV Handheld, táto konzola funguje na 4 AAA batérie, má 2,4″ Display a možnosť kompozitného výstupu na televízor. Zároveň má  integrovaných 50 hier klasiky ATARI. Zaujímavosťou je pokus výrobcu o imitáciu dreva z plastu, na prvý pohľad konzola vyzerá veľmi dobre avšak už na dotyk sa to povedať nedá. Na strane druhej samotné hry ktoré sú v konzole sú dobre hrateľné a samozrejme uvítal som jack pre slúchadlá aby ste hlukom nerušili svoje okolie . Čo mi však veľmi chýba je možnosť využitia SD karty ako možnosti využiť aj iné napríklad vlastné ROM súbory, čo u podobných konzol pre imitáciu iných značiek je už bežným štandardom.

Popravde za 40 EUR si viete postaviť aj niečo vlastné a s oveľa lepšími parametrami, avšak pokiaľ nepatríte medzi kutilov ale chcete si sem tam zaspomínať nech sa páči riešenie za rozumnú cenu. Mňa osobne to však nenadchlo a očakával som viac.  Ale možno moje sklamanie vyplíva z konzoly ktorú som prednedávnom zostavil z jednoduchého kitu, ale popis prinesiem v samostatnom článku. Alebo je tu už spomínaná alternatíva od AT Games a to Atari Flashback portable 2018 ktorá už spomínaný slot SD má a klasické batérie sú nahradené LiPol článkom s cenou len rádovo o 10 EUR viac.

Druhou konzolou od toho istého výrobcu je v podstate USB joystick ATARI známy zo série 2600 ktorý však so sebou prináša aj bundle a to Steam kód pre Atari hry VCS2600 presne v počte 100ks hier. Potrebujete však PC so službou Steam . Samotný joystick je pekne prepracovaný aj keď som nepochopil na spodnej strane dvierka pre umiestnenie 4 x AA batérie . Záhada sa nakoniec vyriešila keďže výrobca pravdepodobne v tom istom plastovom „obale“ ponúkal iný produkt na batérie a očividne tých „obalov“ sa im z predošlej generácie zopár zvýšilo 🙂 .

Samotný produkt ako aj v porovnaní s joystickom pre Atari flashback a čínskym klonom originál joysticku s 9pin konektorom Atari.

-EXPI-

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *