UnoCart2600

Možno máte niekde hlboko v skrini ukrytú A2600. Tak je ten správny čas ju zo skrine vydolovať. Robin Edwards (autor: Ultimate Cart, UNOCart) začal vyvíjať / testovať flash cartridge práve pre A2600. Autor vychádza z návrhu UNOCart založenom opäť na ARM STM32 MCU. Poviete si A2600 veď to nestojí za nič. Omyl posledné roky XAYAX, JAC!, TRILOBIT a CLUSTER, DMA a iný vypustili zopár dosť dobrých diem (pozrite si youtube). Niektoré sú priam až ako z A800.Taktiež bol predstavený TIA TRACKER pre chipmusic hudbu.

A2600 má aj silnú homebrew komunitu tvoriaciu vlastné hry (freeware, public domain resp. na cartridge). Niektoré sú fakt podarené ako hry pre A800 z obdobia 1979 – 1985.

Ale späť k UNOCartridge. Cartridge je ešte vo fáze testovania.  Preto sledujte vlákno na AtariAge:

(AtariAge diskusia)

Fotka ako bude UNOCart2600 vyzerať:

YouTube:

-LKo-

Pozn.: Tento článok neslúži ako návod na poškodzovanie práv vyplývajúcich zo zákona o ochrane autorských práv ! Autor nenavádza užívateľov na poškodzovanie autorských práv kedže mnohé aplikácie a hry sú ešte stále chránené autorskými právami. Tieto zariadenia majú byť používané na iba hranie záloh originálnych cartridge ktoré je nutné taktiež vlastniť. Resp. ako vývojový nástroj pre skladanie vlastnej hudby, písanie svojich vlastných hier.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *